Ev mi Alıyoruz Otelde mi Kalıyoruz Belli Değil

Ev mi Alıyoruz Otelde mi Kalıyoruz Belli Değil

Korona zamanlarını geriye bırakmaya başladığımız bugünlerde -malum aşılanma tam gaz gidiyor- yurdum insanının tatil ihtiyaçları da ön plana çıkmaya başladı. Bir taraftan Ruslar bir taraftan kısmen de olsa Almanlar diğer bir taraftan daha şimdilik gelemeseler de –ama gelecekler- İngilizler yurdumuzun tatil yörelerine akmaya başladı. Korona yüzünden de her şey pahalı değil, çok pahalı. Koronayı da mazeret gösterip koydukça koymuşlar fiyatların üstüne. Yahu pandemi zamanında bırakın zararı en çok kârı online satış yapanlar yapmadı mı? Ama kimse kârından bile zarar etmek istemiyor. İnsanlar bu süreçte maaşlarını bile tam alamamışken şimdi bir de tatilcilerin vurgunu ile karşı karşıya kalıyor. Beş yıldızlı oteller günlük 10 bin tl ye yakın fiyatlar veriyor. Bir durun Allah aşkına bu gidiş nereye? Bu yılı da zararla kapattık kardeşim deyip kapatın konuyu. Olur mu hiç? Olmaz tabi. Kârdan da zarar etmekte neymiş, ne münasebet.

Dostlar şu pandemi bize bir şeyi daha gösterdi ki bu zamanlarda ne alırsanız yanınıza kâr olarak kalıyor. Tabi paranız varsa. İnsanların maaşlarını tam alamadığı bu süreçte sözüm ona verilere göre Mart ayında son bilmem kaç yılın en çok otomobil satışı gerçekleşmiş. Yok artık diyorum. 50 tl ye lahmacunların yenildiği günleri mumla aramasak bari.

İnsan eski zamanları elbette özlüyor, hani hava bedava suya biraz para verip diye gittiğimiz tatilleri ama hepsi geride kaldı artık. Ümit ediyorum ki koronayı da bu kadar sert bir şekilde geride bırakırız da bir nebze olsun fiyatlar normale döner. Yoksa pc de veya mobil oyunlarında görmeye alıştığımız 20k -30k gibi rakamlar hayatımızın parçası haline gelecek.

Hadi Hayırlı Tıraşlar…

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.