Google Yılın Trendleri

Google her yıl ülkelerde trend olmuş kelimeleri, isimleri, söz öbeklerini toparlayıp bizlerin kullanımına sunuyor. Bu durumu da şu şekilde ifade ediyor:

“Misyonumuz dünyadaki bilgileri düzenleyerek herkesin erişebileceği ve yararlanabileceği hale getirmektir.”

Burada paylaştığım linkten Google Trendlere gidip tüm trend olmuş olayları, videoları izleyebilir ve onlar hakkında yorumda bulunabilirsiniz. Hatta Google size 2020 Yılı içinde trend olmuş olayları küçük sınavlar yaparak hatırlatıyor. Ayrıca 2020 Yılı için üç dakikalık videoda yapmışlar. Videoya aşağıya bırakıyorum.

Eski Yıllara ait ülkemizde ve dünyada neler aratılmış, trend olmuş öğrenmek sterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

2020 Yılı için en çok aratılan kelimeler aşağıdakiler olmuş. Muhakkak siz de aratmışsınızdır bu kelimelerden bir kaçını. Daha fazlası için siz de bir göz atın derim. 2021 Yılının gelecek trendleri acaba ne olacak?

google

 

 

  1. EBA
  2. Dolar Kaç TL
  3. Corona Virüsü
  4. Deprem
  5. Zoom
  6. HES Kodu Alma
  7. Kandilli Rasathanesi
  8. Sokağa Çıkma Yasağı
  9. Sağlık Bakanlığı
  10. ABD Seçimleri

 

 

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.