The Big Picture

Yıllardır takip ettiğim The Boston Globe gazetesinin The Big Picture adında bir fotoğraf sayfası var. Dünyadaki önemli güncel olaylar yine dünyanın herhangi bir yerindeki fotoğrafçılar tarafından kadraja alınarak bizlere ulaştırıyor. Bir konu başlığı altında toplanan fotoğraflar, fotoğraf haber gibi okuyucuya aktarılıyor. Ayrıca her ay sonunda da o ay içinde öne çıkan fotoğraflara yer veriliyor.

Bu sitenin haber anlayışını; hatırlayanlarınız olacaktır muhakkak Oğuz Haksever’in NTV’de yaptığı O AN’lar adındaki kısa sunumuna benzetiyorum.  Bir kare birçok kelime ile anlatılabilecek bir olayın fazlasını bizlere sunduğu için sizlerle bu siteyi paylaşmak istedim. İlginizi çekeceğini düşünüyorum, kim bilir belki sizde sıra dışı bir fotoğraf gönderip bu platformda yer bulabilirsiniz veyahut sadece fotoğrafların keyfini sürebilirsiniz.

Fotoğraflar:

  • John Tlumacki
  • David L. Ryan
  • Jack Guez

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.