The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort, Türkçesiyle Kızıl Deniz Dalış Merkezi. 2019 Yılı ABD Yapımı bir film. Şu anda bu filmi Netflix ve Mubi üzerinden de izleyebilirsiniz.

Filmin konusuna değinecek olursak; Mossad Ajanları kiraladıkları bir oteli paravan olarak işleterek, Etiyopya’da zulüm gören Yahudileri Sudan üzerinden İsrail’e iltica etmelerini sağlamaya çalışırlar. Film gerçeklerden uyarlanarak çekilen filmler arasında yerini almış. 1980-1981 Yıllarında İsrailli ajanlar filmde anlatıldığı gibi Etiyopyalı Yahudilerin gruplar halinde deniz yolu ile İsrail’e ulaşmalarını sağlamışlar.

Film biraz dram biraz gerilim ortamı içinde akışını sürdürüyor. İzlenesi bir film diye düşünüyorum. Gerçeklerden esinlenerek çekilen filmler çoğu zaman daha etkileyici ve öğretici oluyor. Ara ara tansiyonun yükseldiği yerler olsa da durağan ama akıcı bir yanı var.

 

The Red Sea Diving Resort

Paravan olarak işletilen otele gerçek turistlerin gelmesiyle de olayı iyice örtbas ediliyor. Tabi her filmde olduğu gibi burada da yapılan bu işten şüphelenen ama kanıt bulmakta zorlanan filmde kötü taraf olarak gösterilen askeri gruplarda var.

Bugün ne izlesem diye düşünüyorsanız bu filmi izleyin derim. Filmin sonunda mutsuz olmayacağınızı düşünüyorum. Filmin künyesini aşağıya bırakıyorum.

Sinema deyip geçme anlatılanlar gerçek olmasa da inandırıcılığı ile etkilemeyi başarıyor.

İyi Seyirler.

 

The Red Sea Diving Resort Künye:

IMDb                               : 6.6/10

Yönetmen ve Senarist   : Gideon Raff

Oyuncular                       :

  • Chris Evans
  • Haley Bennett
  • Alessandro Nivola
  • Michael Kenneth Williams
  • Michiel Huisman
  • Alex Hassell
  • Mark Ivanir
  • Chris Chalk

Yapımcı                           :Gideon Raff , Alexandra Milchan , Aaron L. Gilbert

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.