Yapay İnsan Arkadaşımız NEON

Samsung Star Labs olarak yapay zekâ kullanarak üretilmiş, Yapay İnsan Arkadaşımız NEON’u tanıtı.

Neon öyle bir şeyi ki gerçek bir insanın duygularına, zekâsına ve davranışlarına sahip yapay bir insan.

Yapay İnsan

STAR Labs CEO’su Pranav Mistry, Neon’u şekilde ifade ediyor:

 “Bilim kurgu ve filmlerde her zaman bu tür sanal varlıkları hayal ettik. Neonlar dünyamızla bütünleşecek ve daha iyi bir geleceğe, ‘insanların insan olduğu’ ve ‘makinelerin insancıl olduğu’ bir dünyaya yeni bağlantılar olarak hizmet edecek.”

Samsung Neon projesi ile gelecekte, şirketlerin danışmanları, müşteri temsilcileri temsilcisi, finans danışmanı veyahut sağlık hizmetleri sağlayıcı gibi birçok dilde hizmet verebilecek bir yapay insan olarak kullanmak istiyor. Neonların müşterilerinin isteklerini hatırlayabilecek bir hafızaya da sahip olacağını belirtiyor.

neon

2022 Yılında Neonların kullanıma hazır olacağını belirten Samsung sanırım yapay zekâ ile oluşturulmuş bir yapay insan projesinde çığır açacağa benziyor.

Aşağıdaki videodan da göreceğiniz üzere insandan bir farkları da yok Neonların.

Çok farklı bir dünyaya hız kesmeden devam ediyoruz. Sanırım Paradigmayı değiştirmenin zamanı geldi de geçiyor.

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.