Yapay Zekâ İle Renklendirilmiş Videolar

Yapay Zeka her şeye el atıyor.

Birçoğumuz mutlaka izlemişsinizdir yapay zeka ile renklendirilmiş siyah beyaz videoları. Tarihten adeta günümüze koşup gelip, yeniden hayat bulmuş sanki, yakın zamanda yaşanılmış olan tüm hatıraların yeniden canlandırılmış hali gibidir bu videolar.

yapay zekaNasıl yapılıyor diye hep merak ettiğim renklendirme işinin de başrol oyuncusu yine Google olmuş. Google Colab ile tüm siyah beyaz videolarınızı renklendirip onlara can verebilirsiniz. Açıkçası kolay bir işlem değil biraz vakit alıyor fakat kodlarla arası iyi olanların daha kolay çözebileceği güzel bir uygulama. Benim de bazı denemelerim oldu. Bir örneğini beğeninize sunuyorum.

Fotoğrafları artık mobil uygulamalar ile renklendirebiliyoruz ama videolar için bu teknoloji daha ceplere girmedi sanırım. Teknolojinin bu denli hızlı gelişim gösterdiği çağımızda renklendirme işleminin mobil uygulamalara da gelmesi an meselesi olsa gerek.

Renklendirmiş olduğum videolar için yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle Casablanca Filminde Ilsa’nın (Ingrid Bergman):

“Play it once, Sam, for old times’ sake.” Sahnesi hakkında.

 

Mustafa Diyor Ki

Mustafa Diyor Ki olarak 2009 Yılından bu yana bu platformda dikkatimi çeken, farklı bulduğuma inandığım, izlediğim filmlerden, gezip gördüğüm yerlerden, okuduğum kitaplardan ve sıra dışı olarak gördüğüm konuları da Sizlerle paylaşıyorum. Tamamen kişisel olan bu blog içimden geldikçe bir şeyler karaladığım bir platform. Belki de yarınlara, çocuklarıma bırakacağım eğlenceli bir miras. Amacım hoş şeyler paylaşıp hayırla yâd olunmaktır. Siz de yorumlarınızla katkı da bulunursanız çok sevinirim. Ayrıca hakkımda daha fazla bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.